Очаквайте в 13:00 - Фернандо Каранга с първа награда след завръщането си в България

Тотнъм оглави Висшата лига след разгром над К.П.Р. (видео)

Тимът на Тотнъм е новият лидер във Висшата лига, след като изпревари Челси на върха в класирането с разгром 4:0 над Куинс Парк Рейнджърс. Възпитаниците на Маурисио Почетино не оставиха никакви съмнения кой е по-добрият от двата отбора и с два гола на Насер Шадли и по един от страна на Ерик Дайър и Емануел Адебайор стигнаха до изразителния успех.

Въпреки че имаха мач от Лига Европа през седмицата, в който трудно стигнаха до успеха срещу АЕЛ Лимасол на Ивайло Петев, "шпорите" показаха завидна свежест и сътвориха редица отлични комбинации в атака, за да стигнат до разгрома. Особено красиви бяха головете на белгиеца Насер Шадли, докато попадението на защитника Дайър е второ негово в само два мача с екипа на Тотнъм.

Шадли откри резултата с красиво изпълнение в 12-ата минута след отлично свое отиграване на гърди и кинжален удар след центриране на Емануел Адебайор. В 32-ата минута Ерик Дайър удвои аванса на домакините, а само пет минути по-късно Шадли направи резултата "класически".

След почивката домакините продължиха да доминират и Адебайор в 64-ата минута оформи крайното 4:0 след центриране на Дани Роуз. Чак след това попадение гостите заиграха по-освободено и създадоха положения пред вратата на Юго Лорис. Боби Замора и  Алехандро Фаурлин обаче не успяха да отбележат първия гол за К.П.Р. от началото на сезона.