Николай Желязков и Александър Попов застават един срещу друг преди дългоочаквания финал между Левски и ЦСКА във волейбола

Синапов завърши на 12-и в преследването на световното по летен биатлон

Антон Синапов завърши на 12-о място в преследването при юношите на световното първенство по летен биатлон, което завършва днес в руския град Тюмен. Синапов потегли от трета позиция, след като в петък спечели бронзовия медал в спринта. Той обаче направи девет грешки в четирите си стрелби в днешната дисциплина и завърши с време 39:16.6 минути. Победител стана Томаш Воик (Чехия) с четири пропуснати мишени и време от 35:47.6 минути.

Вчера в спринта при мъжете Владимир Илиев завъртя една наказателна обиколка и се нареди на четвърто място на 26.3 секунди от победителя. Краси Анев повали всичките 10 мишени, което му отреди 9-то място в крайното класиране с изоставане от 58.9 секунди. Иван Златев направи четири грешки в стрелбата и остана на 34-а позиция. Победител в надпреварата стана Ондрей Моравец (Чехия) с 24:30.8 минути. В спринта при жените Емилия Йорданова зае 23-а позиция с един пропуск в стрелбата. Златото си поделиха Теа Грегорин (Словения) и Кристина Палка (Полша). По-късно днес е преследването при мъжете и при жените.