Наказаха Марчело Липи за един мач

Италианският треньор Марчело Липи получи наказание от един мач заради оспорване на съдийски решения по време на загубата на Гуанчжоу (Китай) с 0:1 при гостуването на Уестърн Сидни Уондърърс (Австралия) в първия четвъртфинал от азиатската Шампионска лига по футбол. Липи, който беше селекционер на Италия на Мондиал 2006, няма да седи на резервната скамейка в реванша между двата отбора в сряда.

Първият мач завърши със скандал, след като в последните минути двама играчи на гостите бяха отстранени от игра. Италианският наставник на китайците Марчело Липи и неговият щаб нахлуха на терена в търсене на обяснение от арабския съдия Мохамед Абдула Хасан Мохамед за показания втори червен картон на полузащитника Гао Лин, малко след като бранителят Чжан Линпън беше отстранени. Последваха неприятни сцени с бутане и блъскане между футболисти и официални лица на двата отбора, но по-сериозни инциденти не се стигна. Азиатската футболна конфедерация обяви, че наказанието на Липи е временно. Окончателното решение на дисциплинарния комитет "ще бъде взето след завършване на разследването".