България с бронз от световното по летен биатлон

България спечели бронзов медал на световното първенство по летен биатлон в Тюмен (Рус) благодарение на Антон Синапов. Макар и с 3 грешки той се нареди 3-и в спринта на 10 км. Първи без пропуск стана чехът Томаш Воик. С 2 пропуска пред Синапов се нареди Мариуш Яник (Пол). След старта Тони изрази разочарованието си от недобрата стрелба.

По-малко от 14 сек лишиха България от втори бронзов медал. С толкова от третия Мартин Отченаш (Слвк) остана Владимир Илиев в мъжкия спринт на 10 км. Той направи 1 грешка от положение легнал. С толкова чехът Ондржей Моравец спечели световната титла. Втори с 2 пропуска се нареди състезаващият се за Белгия германец Михаел Рьош.

Красимир Анев стреля безгрешно, но бяга по-слабо и се нареди на 9-о място. Днес двамата с Илиев ще карат в преследването.

Емилия Йорданова завърши 23-а в дамския спринт на 7,5 км с 1 пропуск.