Арсенал отнесе тройка на "Ахмат Арена"

Терек разгроми с 3:0 Арсенал (Тула) в петия кръг на руската Премиер лига и събра актимв от 10 точки, докато съперникът му остана на дъното в класирането с едва една. Головете за Терек на "Ахмат Арена" в Грозни отбелязаха Игор Лебеденеко, Маурисио и Коморовски, като и трите аднаха през първото полувреме.

Терек имаше тотално превъзходство над своя съперник още от самото начало и успя да го материализира още в 19-ата минута. Рибус проби по левия фланг и с удар по земя стреля към вратата на Филимонов. Стражът отби, но при добавката Лебеденко не сгреши. Рибус беше в основата и на втория гол. Той стреля от ъглов удар, топката попадна в Лебеденко, който я насочи към вратата, а Маурисио с ефектна петичка я вкара.

Всичко свърши в края на първото полувреме, когато се разписа и Коморовски. В средващия кръг Терек гостува на Урал в Екатеринбург, а Арсенал приема Кубан на Ивелин Попов.