Иснър продължава напред в Уинстън-Салем

Двукратният шампион Джон Иснър (САЩ) се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис в Уинстън-Салем, Северна Калифорния, с награден фонд 683 хил. долара. Поставеният под номер 1 американец наниза 17 аса при успеха над 13-ия в схемата Михаил Кукушкин (Казахстан) с 6:1, 7:6(3) за 68 минути. Така той записа 12-ата си победа в 12 мача в надпреварата, в която е победител през 2011 и 2012 година. Следващият съперник на Иснър ще бъде поставеният под номер 7 Лукаш Росол (Чехия), който елиминира испанеца Пабло Андухар с 1:6, 6:2, 6:2.

Вторият в схемата Кевин Андерсън (Южна Африка) отпадна в третия кръг след поражение от представителя на домакините Сам Куери с 6:7(4), 4:6. Андерсън наниза 10 аса, но не успя да реализира нито един пробив и напусна надпреварата. На четвъртфиналите Куери пък ще се изправи срещу номер 5 Гийермо Гарсия-Лопес (Испания), който отстрани друг американец - Доналд Йънг с 6:7(4), 6:3, 7:6(6), след като навакса изоставане от 4:6 точки в тайбрека на решителния трети сет.

Белгийският квалификант Давид Гофен също продължава напред след успех над номер 15 Ярко Ниеминен (Финландия) с 6:4, 4:6, 6:4. Гофен увеличи серията си на 25 поредни победи, след като през миналия месец спечели първата си титла на ниво АТР в Кицбюел (Австрия) и записа турнирни победи в сериите "Чалънджър" в Холандия, Полша и Финландия. Белгиецът ще играе срещу Йежи Янович (Полша), който преодоля Едуар Роже-Васлен (Франция) с 4:6, 6:3, 6:4 след малко повече от два часа игра.