Порто и Зенит открехнаха портите на ШЛ (резултати и видео от всички мачове)

Португалският гранд Порто изтръгна победата с 1:0 като гост на Лил в най-интересният сблъсък от последните мачове от плейофите за влизане в Шампионската лига.

Попадението за "драконите" падна през второто полувреме, като негов автор стана Ектор Ерера, който се разписа след грешка в отбраната на французите.

Стражът на Лил първоначално отби топката, която беше насочена с глава след центриране на Кристиян Тейо, но при добавката мексиканецът Ерера беше безмилостен и донесе ценния успех за тима си, който му гарантира в огромна степен място сред най-добрите тимове на Стария континент.

С успех като гост, също с 1:0, се поздрави и руският Зенит (Санкт Петербург), който взе ценната победа срещу Стандарт в Лиеж. Голът за руснаците вкара Олег Шатов след асистенция на бразилеца Хълк още в 16-ата минута. През второто полувреме играчите на Зенит Хосе Рондон и Дани уцелиха греди, но нов гол така и не падна.

Останалите три срещи не излъчиха победител, като любопитното е, че завършиха при един и същи резултат - 1:1.