Михаил Христов спечели сребърен медал на ЕП по лека атлетика за спортисти с увреждания

Българинът Михаил Христов спечели сребърен медал на Европейското първенство по лека атлетика за спортисти с увреждания в Суонси (Великобритания), организирано от Международния параолимпийски комитет. Христов се класира на второ място място на скок дължина в клас Т47 с личен рекорд от 6.29 метра. Шампион в дисциплината стана Йоргос Костакис от Гърция с 6.50 метра. Отличието е четвърто за България на шампионата, след среброто на Даниела Тодорова на диск в клас F55 и бронзовите медали на Дечко Овчаров на копие в клас F42 и на Мустафа Юсеинов на диск в клас F56.