Трети медал за България от ЕП по лека атлетика за спортисти с увреждания

Българинът Мустафа Юсеинов спечели бронзов медал на Европейското първенство по лека атлетика за спортисти с увреждания в Суонси (Великобритания), организирано от Международния параолимпийски комитет. Юсеинов завърши на трето място на диск в надпреварата в клас F54/55/56 с 35.70 метра. Друг българин Ружди Ружди се нареди пети в дисциплината с лично постижение в кариерата си 32.72 метра. Шампион стана Олохан Мусаев (Азербайджан) с 41.63 метра, а втори завърши Слободан Милетич (Сърбия) с 356.86 метра. Отличието е трето за България, след като в първия ден от състезанията вчера Даниела Тодорова заслужи сребро на диск в клас F53/54/55, а Дечко Овчаров взе бронз на копие в клас F42.

Радослав Златанов се класира за финала в спринта на 100 метра в клас T13. Златанов беше най-бърз в полуфиналните серии с лично  постижение за сезона от 11.25 секунди.