Залцбург взе само гол преднина над Малмьо (видео)

Отборът на Ред Бул Залцбург победи с 2:1 Малмьо в първия плейоф за влизане в Шампионската лига в Австрия. Австрийците могат да съжаляват, че не спечелиха по-убедително, след като стояха по-добре на терена и взеха преднина от два гола с попадения на Шимер в 16-ата и Жонатан Сориано в 54-ата минута, като испанският нападател удари и три греди в мача.

В самия край на срещата обаче Залцбург допусна попадение в собствената си врата дело на Форсберг в 90-ата минута, което развали донякъде настроението на домакините, които ще трябва много да внимават в реванша след седмица в Швеция, ако искат да продължат напред. Това попадение пък върна шансовете на Малмьо дори с минимална победа да продължи напред.

Залцбург - Малмьо 2:1
1:0 Шимер (16)
2:0 Сориано (54)
2:1 Форсберг (90)