Вожняцки започна с победа в Ню Хейвън

Каролин Вожняцки се наложи с 4:6, 6:1, 6:2 над Тимеа Бачински в среща от първия кръг на турнира по тенис за жени в Ню Хейвън, Кънектикът, който е с награден фонд от 710 хиляди щатски долара. 4-кратната шампионка започна лошо мача и загуби първите три гейма срещу квалификантката Бачински. Вожняцки все пак се пребори и стигна до 4:4, но нейната швейцарска опонентка стигна до пробив още в следващия гейм и затвори първия сет с лекота.

Последва обаче дълък период на доминация в полза на Вожняцки и по-опитната тенисистка спечели мача. "Трябва да призная, че тя започна наистина много добре този мач. Изигра няколко мача в квалификациите и беше в добра форма, което очевидно й помогна много. На мен пък ми трябваха няколко гейма и в течение на мача трупах не само самочувствие, но и скорост. Чисто психически се намирах в отлично състояние и това доведе до победата", каза полякинята.

Южени Бушар от Канада се нуждаеше само от 52 минути, за да отстрани Бояна Йовановски от Сърбия с 6:1, 6:1. Поставената под номер 3 тенисистка водеше с по 5:0 и в двата сета, за да продължи напред с лекота. В късния мач от турнира в Ню Хейвън, Сара Ерани беше елиминирана от Гарбине Мугуруса след 2:6, 6:3, 1:6. Напред продължават още Саманта Стоусър, Шуай Пън и Кирстен Флипкенс, докато Карла Суарес-Наваро се отказа поради заболяване.