България седма в дивизия "Б" на Европлигата по плажен футбол

Националният отбор на България завърши на седмо място в дивизия "Б" на Европейската лига по плажен футбол за сезон 2014. Надпреварата се проведе през уикенда в испанския курорт Торедембара. В първия си мач от груповата фаза "трикольорите" загубиха с 0:6 от фаворита Полша.

До началото на втората третина резултатът бе 0:0, но след това много по-опитният и по-добре подготвен физически тим на Полша пое контрола на срещата и отбеляза 5 безответни гола. В трета част съперникът само затвърди превъзходството си с шесто попадения. В истинска драма и рубикон за националите се превърна втория двубой срещу Чехия. 41 секунди преди края на мача, при резултат 2:1 за България, бе отсъдена несъществуваща дузпа в полза на противника, която бе дълго оспорвана. Бочек бе безгрешен и изравни резултата. В 3-минутното продължение българите бяха обезверени и разконцентрирани, което позволи на чехите да отбележат трети гол, а с това да спечелят мача. В третия двубой от групата срещу Азербайджан емоциите в нашия отбор взеха превес, което се отрази негативно и "трикольорите" загубиха с 2:7.

В последният ден от турнира момчетата на старши треньора Симеон Христов срещнаха Естония в спор за 7-то място. В този мач българите излязоха на терена пределно мобилизирани и в крайна сметка победиха с 5:4 и зарадваха 20-ината български запалянковци, които подкрепяха неистово националите. С това българският национален отбор записа най-големия си успех в плажният футбол, откакто се практикува този спорт в страната.