Очаквайте в 13:00 - Фернандо Каранга с първа награда след завръщането си в България

България би Белгия с 4:1! Страхотен Йосифов с 18 точки (1 ас, 8 блока), Владо Николов със 17 точки

Волейболните национали на България победиха Белгия с 4:1 (25:22, 28:26, 27:25, 15:25, 25:20) в контрола при закрити врати в "Арена Ботевград" в Ботевград.

Селекционерът на държавния тим Пламен Константинов даде почивка на Тодор Алексиев, Теодор Тодоров, Цветан Соколов и Теодор Салпаров.

Всички останали волейболисти получиха възможност за изява, като само Андрей Жеков игра само през първата част. На полето се появиха и останалите двама разпределители Георги Братоев през втория и третия гейм и Добромир Димитров през 4-ата и 5-ата част. Либеро на тима пък бе Мартин Божилов.
Пламен Константинов дебютира с победа над Белгия с 3:1
Най-резултатен за България стана централният блокировач Виктор Йосифов, който игра страхотно и заби 18 точки (1 ас, 8 блока (!!!), 82% ефективност в атака).
България победи Белгия с 3:1 в "Арена Ботевград"
Бившият капитан Владимир Николов се завърна в игра и бе на игрището през първите 3 гейма, в които заби 17 точки (2 блока, 48% ефективност в атака). Тодор Скримов игра почти през целия мач и също се отличи със 17 точки (5 аса, 2 блока, 33% ефективност в атака, 25% перфектно и 56% позитивно посрещане). Другият център, който игра цял мач Светослав Гоцев се отчете с 12 точки (2 блока, 62% ефективност в атака).
За белгийците Брам Ван Ден Дриес реализира 14 точки (1 ас, 1 блок 48% ефективност в атака), Сам Деруу 12 точки (1 аса). Пиетер Колман се отлич с 13 точки (2 аса, 4 блока).

БЪЛГАРИЯ - БЕЛГИЯ 4:1 (25:22, 28:26, 27:25, 15:25, 25:20)

БЪЛГАРИЯ: Андрей Жеков 1, Владимир Николов 17, Мирослав Градинаров 10, Тодор Скримов 17, Виктор Йосифов 18, Светослав Гоцев 12 - Мартин Божилов-либеро (Георги Братоев 3, Данаил Милушев 5, Добромир Димитров 1, Николай Пенчев)
Старши-треньор: Пламен Константинов
БЕЛГИЯ: Брам Ван Ден Дриес 14, Сам Деруу 12, Пиетер Колман 13, Франк Депестел 1, Пиетер Верхеес 4, Матиас Верханеман 10 - Берт Дерконинген-либеро (Герт Ван Виле 7, Пиетер Валкиерс 1, Кевин Клинкенберг 4, Хендрик Тюрлинкс 5)
Старши-треньор: Доминик Байенс.

СНИМКИ: ЕМОНА ЦОНЧЕВА, SPORTAL.BG и botevgrad.com