Черна гора започна битката за Евробаскет 2015 с победа

Отборът на Черна гора стартира с победа борбата за класиране на Евробаскет 2015, след като се наложи със 100:97 над Израел в първи двубой от група „В”, в която се намира и националният отбор на България.

Тейлър Рочестър беше най-резултатен за победителите със 17 точки, а Владимир Драгичевич и Сеад Сехович добвиха съответно по 16 и 15 точки.

Омри Каспи наниза 28 точки за Израел, а Гал Микел приключи с 19 точки.

През първото полувреме играта вървеше кош за кош и нито един от двата отбора не намери начин да се откъсне напред с комфортна преднина. След първите десет минути баскетболистите на Израел имаха преднина от три точки – 20:17, но през втората четвърт черногорците бяха по-концентрирани и успяха да се залепят само на точка от съперника си – 39:40.

В минутите след почивката отново баскетболистите на Черна гора стояха по-добре на терена и след няколко добри изяви в защита и нападение доведоха нещата до пълен обрат в своя полза – 66:58, но вместо да затвърдят превъзходството си, те допуснаха Израел да се съвземе и да стигне до равенство – 86:86, което прати мача в продължение.

В допълнителните пет минути Драгичевич и Сехович дадоха нов аванс от пет точки на тима си, като този път черногорците запазиха концентрация до самия край и се поздравиха с успеха – 100:97.