Депортиво с класика на "Риасор"

Отборът на Депортиво Ла Коруня надигра с категоричното 3:0 уругвайския Насионал в 1/2-финална среща за трофея "Тереса Ерера". "Бяло-сините" изиграха много силен мач в нападение и зарадваха около 10 хиляди зрители на "Риасор". Тази вечер галисците ще срещнат Спортинг Хихон в спор за купата, след като астурианци надделяха с 2:0 над Спортинг (Лисабон). Дебют за Депор направиха Иван Кавалейро и Исаак Куенка.

Луис Фариня беше над всички на терена и успя да реализира две попадения. В осмата минута аржентинецът се възползва от груба индивидуална грешка в защита и сам срещу Мунуа не сбърка - 1:0. Четири минути по-късно Фариня добави в мрежата след избиване на вратаря. В 56-ата минута оформи крайното 3:0 след пас на Луизиньо. Момчетата на Виктор Фернандес допуснаха няколко големи опасности пред своята врата, но там добре се справи стражът Херман Лукс.

Финалът за трофея е тази вечер в 21,30 часа в А Коруня.