Новак във Франция с мощно начало

Новакът в Лига 1 Каен започна по отличен начин сезона във френския шампионат. Нормандците разбиха с 3:0 като гост Евиан Тонон-Гайяр в мач от първия кръг на първенството. С два гола се отличи Матийо Дюамел, а един добави Н'Голо Канте.

Сент Етиен показа, че има сериозни амбиции за новия сезон, след като стартира с победа 2:0 като гост на носителя на Купата на Франция - Гинган. И двете попадения бяха дело на нападателя Мевлют Ердинч, който откри от дузпа, а след това се възползва от грешка в защитата на бретанците и оформи крайния резултат минути преди последния съдийски сигнал.

Ница показа характер и успя да победи с 3:2 Тулуза, след като допусна да губи с 1:2 на почивката след два гола за една минута в края на първата част. Дарио Цвитанич откри с мощен шут извън наказателното поле в средата на първото полувреме, но в 44-ата и 45-ата минута Мартин Брайтуайт и Висам Бен Йедер дадоха преднина на "виолетовите". След почивката обаче Дарио показа, че се намира в отлична форма, която напомни на феновете на "орлетата" за играта му отпреди две години и изравни в средата на полувремето. Скоро пък резервата Алекси Босети вкара с глава, за да донесе успеха на Ница.

Вили Саньол започна с победа кариерата си като старши треньор на Бордо. Жирондинците победиха с 1:0 при визитата си на Монпелие благодарение на гол на Шейх Диабате след пас на Максим Пундж.

С победа със същия резултат се поздрави и Нант, който надделя трудно над новака Ланс. Единственото попадение бе дело на младия нападател Ясин Баму, който влезе като резерва и веднага отбеляза.