Локо ГО с впечатляваща победа - резултати от втория кръг на "Б" група

Монтана и Пирин (Разлог) поведоха с пълен актив от по 6 точки след първите два кръга в Б група. Днес и двата състава спечелиха срещите си, като монтанци се наложиха с 2:0 над новаците от Верея. Сергей Георгиев откри резултата в 13-ата минута, а ветеранът Здравко Лазаров - Електричката узакони победата с второ попадение в 88-ата минута.

В същото време Пирин (Разлог) се наложи над Пирин (Благоевград) с 1:0. Йордан Юруков нанесе решителния удар в 21-ата минута.

В първото дерби на ниво Б група между новия клуб ПФК Бургас и Черноморец не бяха отбелязани голове. Двата отбора си поделиха надмощието, като в края на първата част Любомир Любенов излезе сам срещу вратаря Димитър Тодоров, който обаче спаси удара му. В края на мача младият вратар на акулите отново спаси отбора си при шутове на Ахмедов и Борисов. В средата на второто полувреме обаче Черноморец пропиля две перфектни възможности за гол, като Ивайло Петров не подаде на останалия сам Милен Танев, а Диян Христов тресна гредата след пас на Петров. Дебют за Черноморец направи 17-годишният защитник Стойчо Атанасов, който се представи на много добро ниво.

Новакът Созопол падна с 0:1 от Ботев (Враца) у дома. Страхотен гол със задна ножица вкара Тихомир Найденов в 64-ата минута.

В дербито на новаците Локомотив (Горна Оряховица) разби с 4:0 като гост Локомотив 2012 (Мездра). Новото попълнение Янаки Смирнов откри резултата в 43-ата минута, а в края на мача разгромът на домакините оформиха Любомир Генчев (67), Антоний Балъков (86) и Илия Карапетров (89).