Зенит съсипа Торпедо с осем гола (видео)

Отборът на Зенит (Санкт Петербург) разби с 8:1 Торпедо (Москва) в мач от втория кръг на руския шампионат. По два гола за питерци вкараха Саломон Рондон, Хълк и Александър Кержаков, а по един добавиха Игор Смолников и Олег Шатов. За гостите от Москва почетното попадение бе дело на Дмитрий Айдов в края на мача.

До почивката домакините вече водеха с 3:0, след като Смолников откри в 26-ата минута след пас на Виктор Файзулин, а Рондон покачи в 33-ата. Три минути по-късно пък Хълк направи резултата класически от дузпа.

През втората част отборът от Санкт Петербург се развихри още повече и стигна до нови пет гола. В края на мача Торпедо все пак успя да се отсрами с един гол. Така Зенит има пълен актив от шест точки след два мача и впечатляващата голова разлика 12:1. Торпедо пък е на обратния полюс - две загуби и голова разлика 2:12.