Бивш нападател на ЦСКА с нов гол в Шампионската лига (видео)

Бившият нападател на ЦСКА Килиън Шеридън отбеляза поредния си важен гол за АПОЕЛ (Никозия). Ирландецът откри резултата в домакинството на ХИК Хелзинки от третия квалификационен кръг на Шампионската лига, спечелено с 2:0. По този начин кипърският тим се класира за плейофите в турнира с общ резултат 4:2. Шеридън бе точен в 18-ата минута след асистенция на Де Винченти. Италианският халф беше най-добрият футболист в редиците на домакините и сам отбеляза второто попадение в 43-ата минута от дузпа.

Шеридън се разписа и при гостуването във Финландия, завършило 2:2. Тогава тимът от Хелзинки водеше с 2:0, но АПОЕЛ стигна до ценно равенство.

В ЦСКА Шеридън беше привлечен през 2010 година от Селтик, но не успя да се наложи и първо беше преотстъпен на Сейнт Джонстън, а след това изкара един сезон и в Килмарнък, преди да подпише с АПОЕЛ през 2013 година.

АПОЕЛ НИКОЗИЯ - ХИК ХЕЛЗИНКИ 2:0
1:0 Шеридън (18)
2:0 Де Винченти (43)

* АПОЕЛ се класира с общ резултат от двата мача 4:2