Фернандо Каранга с първа награда след завръщането си в България

Лудогорец успя! Марселиньо носи българския шампион на гръб в Белград (видео+галерия)

Отборът на Лудогорец записа нов сериозен успех в Европа. Българският шампион прескочи третия предварителен кръг на Шампионска лига и ще участва на плейоф. "Орлите" записаха равенство 2:2 с Партизан в Белград и с общ резултат 2:2 продължават напред. Първата среща в Разград завърши 0:0. Официален дебют в европейските турнири като старши треньор направи Георги Дерменджиев, който замени на поста Стойчо Стоев.

Попаденията за българите бяха дело на Трайкович (19 авт.) и Марселиньо (21). Точен на два пъти за домакините пък бе Шкулетич (30,35).

Над всички в този двубой бе бразилецът Марселиньо, който изигра един от най-силните си мачове. Освен, че взе дейно участие в първото попадение и отбеляза второто, техничарят бе в основата на всичко хубаво, което разградчани сътвориха в предни позиции.Лудогорец отново превзе Белград!

Лудогорец постигна важен успех, но за да играе в груповата фаза на ШЛ трябва бързо да коригира грешките, които и в този мач не бяха никак малко. Макар че играха доста време с човек повече, футболистите в зелено така и не успяха да наложат тотално преимущество.

Това се дължи най-вече на лошата физическа подготовка. В офанзивен план разградчани също куцаха, като на моменти имаха отлична възможност да вкарат трети гол, но така и не успяха да разгърнат своите атаки.

Освен това в защита "орлите" не стояха добре и допуснаха множество неточности. Направи впечатление, че новото попълнение Брайън Ангуло е научен футболист, умело владее топката и се включва в атака. За сметка на това обаче колумбиецът бе под всякаква критика в дефанзивен план и често футболисти на противника нахлуваха зад гърба му. Лудогорец отново превзе Белград!

В 18-ата минута съдията не даде дузпа за Лудогорец за игра с ръка в наказателното поле на играч на "гробарите".

Първото попадение за българския шампион реализира Трайкович, който в 19-ата минута си заби автогол след хубава атака и центриране на Михаил Александров. За гола голяма заслуга има и Марселиньо, който се хвърли и попречи на сръбския играч.

Две минути по-късно Марселиньо покачи на 2:0. Кайсара проби отдясно и намери с прецизен пас техничния бразилец, който си спря топката и я прати в мрежата с неспасяем изстрел.

В 26-ата минута Шкулетич имаше отлична възможност да намали резултата, но за радост на "орлите" не успя да се възползва от грешка на стража Владислав Стоянов.

В 30-ата минута защитата на "зелените" заспа и Школетич бе изведен сам срещу Стоянов. Нападателят не сбърка за 2:1. Лудогорец отново превзе Белград!

В 35-ата минута Шкулетич за втори път наказа Лудогорец. Футболистът на домакините се възползва от колективна грешка в отбраната на гостите и отблизо не остави шанс на Стоянов.

В 41-ата минута домакините останаха с човек по-малко, след като Трайкович удари в лицето Ромен Безяк пред очите на главния съдия.

В 44-ата минута Марселиньо намери Безяк в наказателното поле, но нападателят пропусна да се разпише от 4-5 метра.Лудогорец отново превзе Белград!

В самия край на първата част реферът спокойно можеше да изгони Волков, тъй като изрита без топка Жуниор Кайсара. Арбитърът видя ситуацията, но си затвори очите.

В 53-ата минута Лудогорец пропусна нова идеална възможност да поведе. Върджил Мисиджан изпълни майсторски пряк свободен удар и кълбото срещна левия стълб. При добавката Безяк не успя да реализира от малък ъгъл като и той уцели гредата.

В 65-ата минута Мисиджан изведе Безяк на чиста позиция, но нападателят не успя да овладее топката и пропиля изгодната ситуация.

В 70-ата минута Партизан създаде сериозно напрежение пред вратата на "орлите". Шкулетич обаче не успя да отправи точен шут и кълбото излезе в аут.

В 74-ата минута Марселиньо изведе Мисиджан сам срещу вратаря. Холандецът се опита да лъже вместо да потърси завършващ удар и сбърка.

До края на двубоя не се случи нищо интересно и резултатът остана непроменен.

Снимки: Марин Маринов, Sportal.bg

ПАРТИЗАН - ЛУДОГОРЕЦ 2:2

0:1 Трайкович 19 авт.
0:2 Марселиньо 21
1:2 Шкулетич 30
2:2 Шкулетич 35

ПАРТИЗАН: Лукач, Волков, Вуличевич, Станкович, Трайкович, Брашанац (83-Нинкович), А. Живкович, Дринчич, Илич (46-Б. Илич), Лазович, Шкулетич

ЛУДОГОРЕЦ: Стоянов, Кайсара, Моци, А. Александров, Ангуло, Дяков, Златински, М. Александров (78-Анисе), Марселиньо (85-Ешпиньо), Абало (46-Мисиджан), Безяк

Жълти картони: Безяк, Марселиньо, Александров (Лудогорец), Илич, Волков (Партизан)