Николай Желязков и Александър Попов застават един срещу друг преди дългоочаквания финал между Левски и ЦСКА във волейбола

ВСУ спечели аматьорска лига "Черно море"

Отборът на Варненския свободен университет "Черноризец Храбър" спечели за трета поредна година баскетболната аматьорска лига "Черно море", съобщиха организаторите на надреварата.

На финала възпитаниците на треньорката Маргарита Гечева спечелиха драматично срещу водения от Владимир Маринов-Елвиса тим на Медицинския университет с 65:59. Над всички за победителите бе Симеон Савов с 27 точки, а за вицешампионите Венелин Първанов отбеляза 30. В мача за третото място Търговище стигна трудно до победата над ВВМУ със 76:74.

Организаторите раздадоха и няколко индивидуални награди. Венелин Първанов от Медицинския университет стана реализатор на турнира, а призът му бе връчен от проф.д-р Красимир Иванов - ректор на МУ. За MVP на турнира бе определен Симеон Савов от ВСУ. Наградата му връчи изпълнителния директор на баскетболен клуб Черно море порт Варна Борислав Ташев.

Купите на призьорите бяха връчени от Стихомир Стоянов - представител на БФБ, Симеон Варчев - президент на БК Черно море порт Варна, и Божидар Чапаров - изпълнителен директор Пристанище "Варна".