Ботев Пд и ЦСКА не се победиха пред 1000 зрители в "Коматево"

Ботев (Пловдив) и ЦСКА завършиха 1:1 в първи полуфинален мач от Републиканското първенство при набор 99. Двубоят се игра на централния терен на базата в "Коматево" и бе изгледан от над 1000 зрители. И двете попадения паднаха преди почивката. Срещата започна с минута мълчание в памет на загиналите от природните стихии във Варна и другите пострадали населени места в Източна България.

Двата отбора не предложиха особено качествен двубой и головите положения бяха изключителна рядкост. В 10-ата минута Сонер Полат проби по десния фланг и центрира, но стража на "армейците" се намеси добре и улови. Минута по-късно "червените" поведоха, след като футболист на гостите бе оставен непокрит след изпълнение на ъглов удар и с глава прониза Симеон Симеонов. Това попадение с нищо не промени играта на двата отбора и тя продължи да бъде накъсана. В 16-ата минута Здравко Кехайов навлезе опасно в наказателното поле на софиянци, но центрирането му бе неточно. В 29-ата минута резултатът бе изравнен. Сонер Полат центрира от ъглов удар, а Валентин Стоичков с глава прати топката в мрежата на "армейците", хвърляйки в екстаз множеството фенове по трибуните.

След попадението бултрасите запалиха няколко пиротехнически средства и създадоха невероятна атмосфера. Пловдивчани се опитаха да натиснат съперника, но не стигнаха до нищо сериозно пред вратата на Дончев.

На почивката бе разиграна томбола между зрителите, като печелившите в нея получиха 1 оригинална тениска от сезон 2013/2014 на "жълто-черните", 2 фланелки от финала за Купата на България, както и 5 шала BULTRAS.

Втората част бе с още по-малко положения от първата. Двата отбора водеха свирепа битка в центъра на терена, като нито един от тимовете не успя да вземе превес. В 48-ата минута Георги Павлов премина през няколко защитника на "армейците" и шутира, но Дончев внимаваше и спаси.

В 60-ата минута пловдивчани стигнаха до най-чистото си положение в срещата. Сонер Полат получи топката по десния фланг и центрира в наказателното поле, където Пламен Упинов бе абсолютно непокрит и стреля с глава, но прати коженото кълбо покрай гредата. 6 минути по-късно "армейците" получиха право да изпълнят пряк свободен удар на границата на наказателното поле на "канарчетата", но последвалият удар бе  бе неточен.

По този начин Ботев и ЦСКА оставиха интригата жива за реванша, който е в сряда от 18:00ч. в Панчарево. В другия полуфинал Славия победи с 1:0 Литекс като гост.

снимка: botevplovdiv.bg