Очаквайте в 17:00: Левски с последна тренировка преди срещата с Берое, "сините" са амбицирани да се върнат към победите

Белгия даде гейм на Финландия

Мъжкият национален отбор по волейбол на Белгия продължава отличното си представяне в Световната лига. Момчетата на треньора Доминик Бейенс записаха 5-та победа, след като дадоха гейм, но надделяха у дома над Финландия с 3:1 (25:21, 25:16, 22:25, 25:21) в първия мач помежду им от 5-ия кръг в Група "С" от втората дивизия на турнира, игран снощи пред над 4500 зрители в зала "Лото Арена" в Анрверпен. Втората среща между двата тима е утре (22 юни) от 17,00 часа българско време в Кортайк.

Първите два гейма се развиха идентично. След равностойното им начало, белгийците взеха преднина и спокойно ги спечелиха съответно с 25:21 и 25:16 благодарение на силните изяви на Герт Ван Вале и Сам Деруу. Третата част бе най-интересната от всички. Първоначално Финландия успя да поведе със 7:5 чрез Оли-Пека Оянсиву. Белгия обърна благодарение на ас Симон Ван Де Вуурде и няколко успешни атаки на Деруу. Последваха поредица от грешки в посрещане и защита на белгийците, което позволи на "Суоми" да си върне преднината. В крайна сметка финландците затвориха гейма в своя полза при 25:22 след силна игра на Оянсиву и капитана Юка Лехтонен. Домакините бързо поведоха в четвъртия гейм със 7:3, след което без проблеми го спечелиха с 25:21, а с това и мача с 3:1.

Герт Ван Вале (2 блока, 1 ас и 53% ефективност в атака) и Сам Деруу (3 аса, 54% ефективност в атака и 81% перфектно посрещане) реализираха съответно 20 и 16 точки за победата на Белгия. За финландския тим над всички бе Оли-Пека Оянсиву с 25 точки (2 блока, 1 ас и 52% ефективност в атака), но и неговите усилия не помогнаха за успеха.