Локо (София) влезе в Елитната юношеска група до 17 години

Отборите на Локомотив (София) и Дунав 2010 (Русе) влязоха в Елитната юношеска група до 17 години за новия сезон. Двата отбора спечелиха днес баражите си на неутрални терени, а загубилите ще получат още един шанс. Без бараж с решение на БФС в същата дивизия до 17 години е включен отборът на ДИТ Спорт (София).

На стадиона в Правец Локомотив (София) разгроми Ботев (Враца) с 8:0, като още до почивката беше 3:0. На стадиона в Шумен Дунав 2010 (Русе) стигна до победата с 1:0 над Несебър, като попадението дойде 15 минути преди края на мача от свободен удар. Несебърлии на два пъти изпускаха сами срещу русенския вратар.

Ботев (Враца) и Несебър ще играят нов бараж за последното 18-о място в дивизията за новия сезон в сряда. Мястото и началния час ще бъдат определени допълнително.