Барса превзе Мадрид и поведе във финала

Тимът на Барселона превзе Мадрид, побеждавайки големия си съперник Реал с 98:93 и поведе с 1-0 успеха във финалите на испанското баскетболно първенство. Серията е до 3 победи от 5 мача.

В случая историята е на страната на Барса, защото в 28 от 30 случая във финалните серии на Лига АСВ тимът, който печели първата среща след това триумфира и с титлата.

Гостите водеха в резултата през първите 27 минути на срещата, след което лесно допуснаха съперника да се върне в мача.

След 10 минути игра Барса водеше с 23:16, а на почивката преднината н тима бе 48:44. Второто полувреме обаче стартира със серия от 13-5 за Реал, с която "белите" поведоха с 53:57, а след 30 минути водеха със 70:73.

В последната четвърт двата тима си размениха водачеството няколко пъти, но кош на Виктор Сада даде аванс от 85:82 на Барса, а след това Наваро и компания не позволиха нов обрат и спечелиха с 98:93.

С ключов принос за победата бе дуотоо Марселиньо Уерташ - Анте Томич. Бразилският гард завърши с 12 точки и 5 асистенции, докато хърватският център приключи със 17 точки и 11 борби. Бощян Нахбар също вкара 17 точки, а легендата Хуан Карлос Наваро се отчете с 14.

За Реал Серхио Родригес и Руди Фернандес реализираха по 16 точки, а Серхио Йул - 12.