Ботев (Пд) не победи в най-сериозната проверка преди Лига Европа

Тимът на Ботев (Пловдив) не успя да победи шампиона на Словакия Слован (Братислава) в третата си проверка по време на лятната подготовка. Мачът завърши 0:0. Това бе най-сериозната контрола на тима под ръководството на Любослав Пенев. До момента "жълто-черните" победиха с 4:2 Санкт Пьолтен и с 3:0 Адмира Вакер. В събота е последната среща преди старта на квалификациите в Лига Европа - срещу словенския НК Целе.

Пловдивчани бяха по-активни през първата част, която започна под почти непрестанен дъжд и вятър на базата на съперника край Братислава. Луис Педро бе най-дейният футболист на тима, но пробивите му по крилото не бяха успешно завършвани от негови съотборници. Далечни изстрели на Божидар Васев и Серкан Юсеин пък не намериха целта. В 38-ата минута Педро също стреля отдалеч, но не бе точен. Домакините така и не застрашиха Адам Стаховяк за 45 минути.

В 58-ата минута Васев бе в основата на нова хубава атака, която премина през Вандер Виейра, но завършващият удар с глава на Ромарио Кортзорг премина над напречната греда.

В 66-ата минута Робърт Матейка от словашкия отбор отправи първи удар към вратата на "жълто-черните", но топката премина далеч от целта. Малко по-късно извеждащо подаване на Ромарио към Цветков бе блокирано от бранител на Слован. Българските играчи поискаха дузпа за игра с ръка, но съдията остана безмълвен.

В 77-ата минута националът Йордан Христов опита късмета си с далечен удар, но не успя да застраши вратаря на съперника.

Ботев (Пд) - Слован 0:0

Ботев: 1. Адам Стаховяк, 28. Филип Филипов, 2. Владимир Айтов, 6. Александру Бенга, 24. Лазар Марин, 88. Георги Сърмов, 20. Серкан Юсеин, 30. Божидар Васев, 15. Луис Педро, 8. Александру Куртеан, 23. Цветелин Чунчуков (Росен Андонов, Йордан Христов, Сърджан Лукин, Радослав Терзиев, Веселин Минев, Анисе Абел, Томаш Иршак, Вандер Виейра, Ромарио Кортзорг, Иван Цветков, Юнес Хамза)

Слован (Братислава): 1. Терниш, 2. Микуш, 3. Минян, 4. Чикош, 6. Форт, 8. Грендел, 9. Халенар, 12. Местзарош, 13. Яблонски, 15. Гаспарович, 26. Худак

снимка: botevplovdiv.bg