ЦСКА с първо място на държавното по бокс за мъже

Отборът на ЦСКА зае първото място във втория кръг на Държавното лично отборно първенство по бокс за мъже и купа България 2014, което се проведе в Кърджали. Втори е отборът на Националната спортна академия - София, а трети се класира отборът на "Левски" София. Световният шампион от Милано 2009 Детелин Далаклиев запази титлата си в категория до 60 кг. Общо 69 състезатели от 27 клуба в страната се включиха в Държавното първенство.

Участието бе доста ограничено, но клубовете са финансово затруднени, каза за БТА главният съдия на Сокол Соколов. Той допълни, че подготовката на състезателите е на ниво и има боксьори от класа, за които трябва да се полагат грижи, тъй като се очаква от тях да донесат медали на България.

В индивидуалното класиране в различните категории победители станаха Александър Александров - 52 кг., Детелин Далаклиев - 60 кг., Ангел Димов - 64 кг., Симеон Чамов - 69 кг., Николай Коев - 75 кг., Радослав Пантелеев - 81 кг. и Николай Мутавски - 91 кг.