Живко Миланов и Том на плейоф за оставане в Премиер лигата, Урал се спаси (видео)

След изиграването на мачовете от последния 30-и кръг в руската Премиер лига вече са ясни и плейофните двойки за попълване на елитната дивизия. Том на Живко Миланов завърши на 13-о място и ще срещне заелия четвърто място в Първа дивизия Уфа, а 14-ият Криля Советов ще има за съперник Торпедо (Москва), който финишира трети във втория ешелон.

Място в Премиер лигата за следващия сезон си осигури Урал, който победи с 2:1 като гост вече изпадналия Волга. Отборът от Екатеринбург поведе в 45-ата минута с гол от дузпа на Валдимир Коман. Унгарецът се разписа от бялата точка след нарушение на Пьотър Полчак срещу Александър Данцев. В 74-ата минута резервата Александър Сапета отбеляза второ попадение за Урал, а домакините намалиха малко по-късно чрез Артур Саркисов, който изскочи сам срещу Николай Заболотний и не сгреши.

Том също завърши сезона с победа. Живко Миланов и съотборниците му се наложиха над носителя на Купата на Русия Ростов с 3:2. Резултата откри Павел Нехайчик в 7-ата минута и този резултат се запази до почивката. Два гола на Кирил Панченко в разстояние на три минути доведоха нещата до 3:0, а в края на мача Дмитрий Полоз и Флоран Синама-Понгол върнаха две попадения за Ростов.

Гостите останаха с човек по-малко в 84-ата минута, когато директен червен картон получи Канга Гелор. Въпреки поражението, Ростов изпраща най-успешния сезон в историята си. Момчетата на Миодраг Божович заеха 7-о място в Премиер лигата и спечелиха националната купа.

ВОЛГА - УРАЛ 1:2