България без финалистки на европейското в София

Великобритания спечели квалификациите в отборната надпревара на 30-о европейско първенство по спортна гимнастика за жени, което се провежда в "Арена Армеец" в София. Тимът в състав Ребека Дауни, Клаудия Фрагапейн, Руди Харолд, Ребека Туни и Хана Уилън събра 172.147 точки. На второ място е Румъния със 171.130 точки, а на трето - Русия със 170.621 точки. На финала ще играят още Италия, Германия, Швейцария, Белгия и Испания.

Според регламента първите осем отбора се класират за финала, който е в събота. България зае последното 26-о място в отборните квалификации. Една от националките - Валентина Рашкова получи тежка травма по време на състезанието - фрактура на бедрената кост на крака. Българките бяха в състав Ралица Милева, Албена Златкова, Моника Романова и Валентина Рашкова. Те събраха сбор от 110.964 точки. Единствено Ралица Милева игра четири уреда като е със сбор от 45.032 точки. Тя получи най-висока оценка на прескок - 12.766 точки, 11.733 точки на земя, 8.933 точки на смесена успоредка и 10.933 точки на греда.

Така България няма да има финалистки на отделните уреди. Утре европейското първенство продължава с финала на многобоя при девойките.