Панатинайкос се класира за ШЛ

Панатинайкос си осигури втората квота на Гърция за Шампионската лига по футбол. Домакинското равенство 1:1 срещу Атромитос в баражите за класиране в най-престижния европейски клубен турнир се оказа достатъчно, като столичани събраха 11 точки и имат непреодолим аванс от 4 точки кръг преди края пред ПАОК и Астерас Триполис. Атромитос заема последното четвърто място в плейофите с 4 точки. Виктор Клонаридис даде аванс на ПАО в 33-ата минута, а Стефано Наполеони изравни четири минути преди края. Домакините завършиха мача с човек по-малко след червен картон в последните секунди на Мехди Абеид.

Първенецът на страната Олимпиакос влиза директно в групите на Шампионската лига, докато Панатинайкос ще стартира от третия квалификационен кръг в не-шампионския поток. ПАО, който спечели купата на Гърция, завърши едва четвърти в редовния сезон, но в плейофите за Шампионската лига успя да изпревари ПАОК, Атромитос и Астерас Триполис, който ще участват в Лига Европа.