Левски надигра Балкан за 1-2 в полуфиналите (галерия)

Левски спечели мач №3 от полуфиналната серия в плейофите на TESY Национална Баскетоблна Лига, надигравайки у дома в “Универсиада” Балкан (Ботевград) с 81:71. По този начин вицешампионите намалиха изоставането си на 1-2 победи, след като отстъпиха в първите два мача в “Арена Ботевград”.  Близо 3000 зрители изгледаха срещата и създадоха страхотна атмосфера.

Ключова роля за успеха имаше Брандън Хийт, които поведе съотборниците си към успеха. Освен това домакините играха изключително агресивна защита и затрудниха максимално Балкан в нападение.
Левски спечели мач №3 от полуфиналната серия срещу Балкан (Ботевград) с 81:71
Напрежението заради важността на мача си личеше от самото начало, като и двата тима започнаха срещата доста сковано. Левски взе превес след няколко индивидуални акции на Брандън Хийт, които поведе своите за серия от 9-2, увеличавайки преднината на тима до 13:6 три минути преди края на частта. “Сините” останаха начело и след 10 минути игра водеха с 19:14.
Иван Лилов се разигра през втората четвърт и доближи Балкан на две точки от Левски – 26:24 след три изиграни минути. Столичани отвърнаха с 9 безответни точки за 33:24, преди гостите да отговорят с 8-0 за 33:32 минута преди почивката. След едно полувреме авансът на домакините бе 40:35, благодарение на трoйка на Лайънъл Чалмърс броени секунди преди сирената.
Домакините избухнаха с 20-5 в първите пет минути на второто полувреме, а две поредни тройки на Брандън Хийт вдигнаха разликата до 20 точки – 60:40. Последваха две минути без кош за Левски, в които “сините” направиха редица необмислени нарушения, които позволиха на Балкан да свали част от изоставането си за 60:46. Джоунс прекъсна сушата, реализирайки за 63:46, но добри изяви на Петер Седмак помогнаха на Балкан да се доближи до 68:55 след 30 минути.
Левски запази водачеството през последната четвърт, но темпото на мача падна много, а двата тима допуснаха доста брак в действията си. Домакините отново имаха период от близо четири минути без кош, преди Уилкинсън да вкара за 77:62 три минути преди края на двубоя. Минута и половина преди сирената пейката на домакините бе санкционирана с техническо нарушение, а Балкан запази искрица надежда, намалявайки до 79:69. До обрат обаче не се стигна и Левски спечели с 81:71.

Хийт бе над всички и завърши с 24 точки, 8 асистенции, 7 борби и 5 отнети топки. Лайнъл Чалмърс вкара 17 точки, а Джумейн Джоунс - 13.

Иван Лилов се отличи с 24 за Балкан, а Павел Маринов остана с 11 плюс 8 асистенции.