Световният шампион Швеция с трудна победа над Норвегия

Защитаващият титлата си Швеция победи Норвегия с 2:1 (0:0, 1:1, 1:0) в мач от първата фаза на Световното първенство по хокей на лед в Беларус. С успеха "Тре Кронур" излезе начело в класирането на група "А" след срещите от третия кръг с актив от 8 точки. Сондре Олден изведе Норвегия напред в началото на втората третина, но Йоаким Линдстрьом изравни четвърт час по-късно.

Линус Класен донесе успеха на шведите в 47:18 минута на мача. Вратарят на Норвегия Стефен Соберг отрази 33 шайби, но това не помогна. В група "Б" Латвия надделя над Казахстан с 5:4 (1:2, 3:2, 1:0) и с 6 точки се изравни с втория в подреждането САЩ. Лидер с пълен актив е Русия с 9 точки. Артурс Кулба са разписа два пъти, а Микелис Редлихс, Микс Индрасис и Юрис Сталс добавиха по гол и асистенция. Николай Антропов се отличи с гол и две асистенции за Казахстан, а Евгени Римарьов и Талгат Жайлауов също вкараха.

В друга среща от групата Финландия постигна първи успех в надпреварата след 4:0 (2:0, 2:0, 0:0) над Германия. Вратарят Пека Рине отрази всичките 20 удара към мрежата си, а Петри Контиола, Оли Палола, Ярко Имонен и Лео Комаров реализираха за скандинавците.

Снимка: Getty Images/Guliver