Последният гол на Левандовски е специален

Голмайсторът на Бундеслигата Роберт Левандовски е известен с точния си мерник и неслучайно има 74 попадения на своята сметка в 131 шампионатни срещи. Със сигурност обаче той ще запомни последното от тях, което дойде в събота при успеха на Борусия (Дортмунд) с 4:0 над Херта (Берлин). В срещата полякът реализира на два пъти, но в случая говорим за втория точен изстрел в 81-ата минута. Любопитното при него е, че това е първият гол на Лева от пряк свободен удар. Нападателят се възползва от отсъствието от терена на Марко Ройс и майсторски заби топката в мрежата - нещо, което досега не беше правил за първенство.

Ето и другите любопитни акценти от последния кръг:

Байерн е и начало, и край
Наред с поредната си шампионска титла Байерн (Мюнхен) влиза в историята на сезона в Бундеслигата като отбора, който пръв и последен вкара гол. Баварците дадоха начало на първенството на 9 август 2013 г. с домакински успех с 3:1 срещу Борусия (Мьонхенгладбах). Тогава Ариен Робен откри резултата след 12 минути игра, което беше и дебютното попадение за сезона в германския елит. Последното пък беше дело на Клаудио Писаро срещу Щутгарт в събота, когато ветеранът реализира единствения гол в продължението на редовното време, а след това на нито един от другите мачове от кръга не падна попадение.

Заспалите "шваби"
Никога досега Щутгарт не беше завършвал сезона с толкова малко точки - 32, и никога не беше губил толкова много мачове - 18. Независимо от това "швабите" успяха да се спасят. Този късмет нямаха 18 други тима, които от 1996 година насам събираха по 32 точки, но в края винаги изпадаха. Провалът на Щутгарт сега беше основно в последните 15 минути на мачовете, като в тях отборът допусна 20 гола и така загуби 18 точки.

Великият Майнц 05
С успеха си с 3:2 срещу Хамбургер ШФ в събота Майнц 05 си гарантира участие в евротурнирите за едва трети път в историята си. Предишните два случая бяха през 2005 г. и 2011 г. През пролетния дял сега Тодор Неделев и неговите съотборници спечелиха 29 точки, което е тяхно върхово постижение. С гола си пък нападателят Шинджи Оказаки оформи на 15 сметката си за сезона, с което изравни клубния рекорд на Андре Шюрле от сезон 2010/11.