Лебид спечели маратона в Нагано

Деветкратният европейски шампион по крос-кънтри Серхий Лебид започне да жъне успехи и в маратона. 38-годишният украинец спечели маратона в Нагано (Япония) с време 2:13:56 часа. Втори завърши Сер-Од Бат-Очир (Монголия) с 2:14:04 часа, а трети се нареди японецът Таига Ито с 2:15:20 часа.

При жените победата в Нагано извоюва рускинята Алина Прокопиева с личен рекорд от 2:30:56 часа. Втора се нареди представителката на домакините Рика Шинтаку с 2:36:02 часа, а трета финишира още една японка – Шошо Шимуцу с 2:37:21 часа.

Лебид е най-успешният състезател в историята на европейските първенства по крос-кънтри, но  през октомври миналата година той реши да се пробва в маратона. Той завърши втори в дебюта си в Лисабон с 2:11:24 часа.