Победният марш на Ливърпул продължава - мърсисайдци дръпнаха с пет точки на върха (видео)

Ливърпул надделя с 3:2 над Норич като гост, записвайки изключително важна победа, 11-а поредна във Висшата лига, благодарение на която мърсисайдци увеличиха преднината си на върха на пет точки. Така "червените" се възползваха максимално от снощната загуба на Челси от Съндърланд (1:2) и ако спечелят седем точки в оставащите три кръга, възпитаниците на Брендън Роджърс ще си гарантират титлата. Рахим Стърлинг (4' и 62') вкара два гола за успеха на Ливърпул, а Луис Суарес (11') не пропусна да се разпише срещу любимия си съперник във Висшата лига. Гари Хуупър (54') и Робърт Снодграс (77') запазиха до последно надеждите на Норич, но в крайна сметка домакините трябваше да преглътнат поражението.

Мениджърът на „червените“ Брендън Роджърс не можеше да разчита на контузения Даниел Стъридж и наказания Джордан Хендерсън. Вместо тях започнаха Джо Алън и Лукаш Лейва. Гари Хуупър стартира в атака за Норич.Норич - Ливърпул

Двубоят започна перфектно за "червените", които взеха аванс от два бързи гола до 11-ата минута. Само след четири минути игра Стърлинг получи от Коутиньо, освободи се от Брадли Джонсън и със страхотен удар от над 30 метра прати топката, която рикошира леко и в гърба на Майкъл Търнър, в левия ъгъл на вратата на Ръди. В 11-ата минута отново Стърлинг се отличи, този път с перфектно подаване отляво към Суарес, който засече от десетина метра за 0:2. Това бе и 30-ият гол на уругваеца в Премиър лийг от началото на сезона. Суарес е едва седмият играч в историята на Висшата лига, реализирал 30 шампионатни гола в рамките на един сезон.

Постепенно Ливърпул се отдръпна в по-задни позиции и домакините наложиха контрол върху играта, но така и не съумяха да върнат едно попадение до почивката. Миньоле също се намеси добре в една-две ситуации. Джо Алън пък можеше да направи преднината на гостите класическа, но стреля встрани от целта.Норич - Ливърпул

Малко след подновяването на играта Стърлинг стреля над напречната греда, а настоятелността на "канарчетата" даде резултат в 54-ата минута, когато един тъч пред вратата на Ливърпул създаде смут в отбраната на мърсисайдци. Миньоле се намеси лошо и не успя боксира удачно центриране на Джонсън отдясно, топката стигна до Гари Хуупър, който отблизо я прати във вратата на гостите.Норич - Ливърпул

В 62-ата минута Рахим Стърлинг направи брилянтен индивидуален пробив. Талантът отне от Брадли Джоснън нахлу в наказателното поле, стреля и след рикошет топката прехвърли Джон Ръди за 1:3. 15 минути след това Робърт Снодграс отново намали. Олсон центрира отляво, а Снодграс надскочи Фланаган и засече с глава, пращайки топката във вратата на Миньоле.

До края домакините увеличиха напрежението върху отбраната на Ливърпул, но до трети гол във вратата на Миньоле не се стигна. Лукаш Лейва пък пропусна страхотна възможност да направи успеха на гостите по-изразителен.

Ливърпул води с пет точки пред Челси три кръга преди края, а следващият уикенд мърсисайдци приемат "сините от Лондон" на "Анфийлд". Норич остава непосредствено над зоната на изпадащите с актив от 32 точки.