Зенит бие наред, титлата е все по-близо (видео)

Зенит постигна пета поредна победа в Премиер лигата и се върна на върха в класирането, след като няколко часа по-рано там се настани Локомотив (Москва). отборът на Андре Вилаш-Боаш взе много ценни 3 точки при гостуването си на Анжи след успех с 2:1 и продължава да е с пълен актив под ръководството на португалеца. Хосе Саломон Рондон и Дани отбелязаха головете за питерци, а Фьодр Смолов бе точен за домакините, които са на дъното в таблицата и шансовете им да се спасят стават все по-илюзорни.

Зенит излезе на "Анжи-Арена" без контузения Александър Кержаков, но неговата липса не се усети заради поредния силен мач на Рондон, който беше с най-голяма заслуга за победата. Бившият нападател на Рубин се отчете с гол и асистенция, като засенчи дори намиращия се във великолепна форма Хълк. Бразилецът този път не успя да се разпише, но остава начело в листата на стрелците с 16 попадения.

Анжи игра добре, а и имаше допълнително самочувствие след нулевото равенство като гост на Локо (Москва) в предишния кръг, но класата на гостите си каза думата и те направиха нова важна крачка към титлата.

Домакините започнаха смело, но още в 9-ата минута получиха гол спед перфектна триходова комбинация между Дани Аксел Витсел и Рондон. Последва опасен удар с глава на Александър Бухаров, който е преотстъпен на Анжи именно от Зенит.

Усилията на тима от Махачкала бяха възнаградени в средата на полувремето. Иля Максимов центрира, топката някак стигна до Смолов и той не остави шансове на Юрий Лодигин. До почивката Михаил Кержаков спаси силен изстрел на Витсел, който се озова на добра позиция след поредната скоростна атака на гостите.

В началото на втората част Зенит вдигна оборотите. Хълк беше спрян от Кержаков, но в 62-ата минута вратарят на Анжи капитулира. Хълк подаде на Рондон, той гардира топката в наказателното поле и изведе Дани, който с шут по гредата вкара за 1:2.

В оставащото време футболистите на Анжи се стараха много, но не можаха да изравнят. По този начин те максимално усложниха задачата си да оцелеят в Премиер лигата. Тимът на Гаджи Гаджиев има 16 точки и е на цели 8 от спасителното 14-о място.

В следващия кръг Анжи гостува на Ростов, а Зенит е домакин на Волга.