Суонзи обърна "ваканционния" Нюкасъл (видео)

С гол на Вилфред Бони от дузпа в 92-ата минута Суонзи постигна пълен обрат при гостуването си на Нюкасъл Юнайтед и спечели визитата си на "Сейнт Джеймсис Парк" с 2:1, макар да губеше с 0:1 в края на първото полувреме. Шола Амеоби откри резултата за тима на домакините, който има сериозни проблеми с контузени футболисти и в последно време натрупа редица загуби. В добавеното време на първата част Вилфред Бони възстанови равенството, а отново той от дузпа в 92-ата минута донесе трите точки на тима от Уелс.

Трите точки дават спокойствие за Суонзи в битката за оцеляване, след като победата означава, че тимът на Гари Монк вече има 36 точки в актива си - шест повече от 18-ия Фулъм. Нюкасъл пък е с десет повече, въпреки че днес допусна четвъртата поредна загуба в английския елит.

Шола Амеоби откри резултата за домакините в 23-ата минута след самостоятелен пробив и удар по тревата. Още преди почивката обаче Вилфред Бони възстанови равенството след центриране на Бен Дейвис от корнер. След почивката двата отбора не създадоха кой знае колко много положения за гол, за да се стигне до 92-ата минута когато Марвин Емнес бе съборен в наказателното поле от Шейк Тиоте и съдията посочи бялата точка. От нея Бони вкара втория си гол в мача и донесе успеха на гостите, за да увеличи още повече напрежението върху мениджъра на Нюкасъл Алън Пардю.