Байерн се завърна към победите в тренировъчно темпо (видео)

След три мача без победа Байерн (Мюнхен) се завърна към успехите, надделявайки с 2:0 при гостуването си на последния Айнтрахт (Брауншвайг) в двубой от 31-ия кръг. Клаудио Писаро (76') и Марио Манджукич (86') донесоха победата за шампионите.

И днес Джосеп Гуардиола направи някои промени в състава си с цел да запази силите на основните си играчи преди предстоящия в сряда първи полуфинал в Шампионската лига срещу Реал Мадрид в Испания. Тони Кроос и Рафиня бяха наказани, Мануел Нойер е с травма, а Дейвид Алаба е болен. Томас Мюлер и Манджукич пък седнаха на пейката. Така на нетипичния за себе си пост на ляв защитник действаше Жером Боатенг, а младият Пиер-Емил Хьойберг зае място в центъра на полузащитата до Бастиан Швайнщайгер.

Като цяло Байерн не изигра един от силните си мачове, но и съперникът беше доста слаб, което не доведе до някаква изненада по подобие на сблъсъците с Хофенхайм и Аугсбург.

Чистите възможности бяха рядкост. В 12-ата минута Писаро сгреши, след като излезе сам срещу Даниел Давари, а малко след това Ян Хохшайд пропусна за домакините с глава от добра позиция.

Постепенно с напредването на времето играчите на Айнтрахт отпаднаха физически и Байерн се възползва от това. В 76-ата минута Марио Гьотце изведе Писаро за 1:0. Десет минути след това резервата на Нойер днес Лукас Редер изрита топката зад защитата на домакините и Манджукич вкара за крайното 2:0.

Брауншвайг все още има реални шансове за спасение, но на този етап изглежда най-слаб от всички свои конкуренти. Шампионите също ще имат косвено участие в разпределението на местата на дъното, тъй като им остават мачове срещу застрашените Хамбургер ШФ и Щутгарт, както и срещу Вердер (Бремен).