Сент Етиен с трето поред реми

Сент Етиен направи трето поредно равенство в Лига 1, като завърши 0:0 срещу Рен в първия мач от 34-ия кръг. По този начин "зелените" се отдалечиха на шест точки от третия в класирането Лил и вече са на цели 12 от втория Монако, които тепърва ще играят своите срещи от кръга.
Рен игра много мотивирано, след като през седмицата се класира на финал за Купата на Франция, и макар че положенията се брояха на пръсти, измъкнаха точката от "Стад Жофроа Гишар".
Домакините проспаха голяма част от мача, като се активизираха едва в заключителните десетина минути, когато упражниха невероятен натиск над Рен, като в основата на повечето опасности беше Беноа Тремулинас.
Последователно след негови подавания шансове пропиляха Мустафа Баял Сал, Рено Кохад и Лоик Перен.
"Трябваше да спечелим, но в крайна сметка ще се задоволим и с точката", каза капитанът на Сент Етиен Лоик Перен след мача.