Стронгест с добър аванс за "Копа Либертадорес"

Боливийският Дъ Стронгест победи гостуващия Дефенсор Спортинг (Уругвай) с 2:0 в първия мач от осминафиналите в турнира "Копа Либертадорес". Така "жълто-черните" от Ла Пас направиха сериозна крачка към първо класиране за четвъртфиналите в най-престижния клубен турнир на Южна Америка в историята си.

Възпитаниците на Едуардо Вийегас изковаха успеха в последната четвърт от мача. Колумбийският нападател Хаир Рейносо откри резултата в 69-ата минута с глава след центиране на Пабло Ескобар от ляво.

Десет минути по-късно хубав изстрел от около 25 метра на Раул Кастро изненада вратаря Мартин Кампаня и топката за втори път влетя в мрежата на Дефенсор. Реваншът е на 29 април в Монтевидео.