Сейнт Луис поведе в серията срещу Чикаго след най-дългия плейофен мач в историята си

Сейнт Луис надделя над гостуващия носител на купа "Стенли" Чикаго с 4:3 в най-дългия плейофен мач в историята си. Александър Стеен вкара решаващото попадение в 26-ата секунда на третото продължение, а домакините поведоха с 1:0 победи в серията от първия кръг на елиминациите в Западната конференция. Джейдън Шоурц изравни 1:45 минута преди края на редовното време, а Адам Кракнел и Владимир Тарасенко също вкараха за Сейнт Луис. Вратарят Райън Милър отрази 39 шайби. Джони Одюа, Брент Сийбрук и Патрик Кейн дадоха аванс от 3:2 на шампионите през първата третина, Джонатан Тейвс се отличи с две асистенции, а Кори Крофърд направи впечатляващите 48 спасявания, но и това не помогна.

Колорадо направи впечатляващ обрат срещу гостуващия Минесота и след 5:4 също поведе с 1:0 победи в серията на Запад. Домакините наваксаха изоставане от 2:4 в третата част, като Пол Щастни изравни 13,4 секунди преди финалната сирена, а след това с втория си гол в мача в 7:27 минута на продължението донесе успеха на Колорадо. Райън О'Райли се отличи с гол и асистенция за домакините, Габриел Ландеског и Джейми МакГин също се разписаха, а Нейтън МакИнън завърши с три асистенции. Чарли Койл, Райън Сатър, Ерик Хаула и Кайл Бродзяк вкараха за Минесота.

Сан Хосе разгроми гостуващия Лос Анджелис с 6:3 в друг мач от първия кръг на плейофите в Западната конференция. Домакините вкараха пет безответни гола в първите две части чрез Джо Торнтън, Томаш Хертл, Патрик Марло, Рафи Торес и Марк-Едуард Влашич. Лос Анджелис опита да се върне в мача в третата част и намали до 3:5 с попадения на Джейк Мюзин, Слава Войнов и Тревър Люис, но Брент Бърнс реши всичко с гол на празна врата 54.7 секунди преди края.

В единствената среща за деня от първия кръг на елиминациите на Изток Ню Йорк Рейнджърс взе аванс от 1:0 победи след 4:1 срещу гостуващия Филаделфия. Брад Ричардс се отличи с гол и две асистенции, а Матс Дзукарело, Дерек Степан и Карл Хагелин също реализираха за успеха. Андрю МакДоналд даде аванс на гостите в 7:28 минута на мача, но Филаделфия беше напълно надигран, след като успя да отправи само 15 точни удара срещу 36 на Ню Йорк.