Хановер диша спокойно след голова фиеста във Франкфурт (видео)

Отборът на Хановер 96 записа втора поредна победа в Бундеслигата и си осигури спокойствие в края на сезона. Футболистите на Тайфун Кормут надвиха с 3:2 като гост Айнтрахт (Франкфурт) и изместиха съперника си от 11-ото място в таблицата. Двата тима имат по 35 точки и само много лошо стечение на обстоятелствата в оставащите три кръга може да застраши елитния им статут.

Зрителите на "Комерцбанк Арена" видяха истинско зрелище, в което техните любимци се оказаха губещи заради безобразните си грешки в защита. Поражението на Айнтрахт можеше да е и по-тежко, но на два пъти гредите помогнаха на Кевин Трап.

Резултата откри Леон Андреасен във 2-ата минута след центриране на Кристиан Пандер и удар с глава. Домакините изравниха бързо чрез Мартин Ланиг, който също се разписа с глава след лоша намеса на вратаря на Хановер Рон-Роберт Цийлер. В средата на полувремето ново центриране на Пандер изненада бранителите на домакините и Ларс Щиндл вкара за 1:2. С това подарците на защитниците на Айнтрахт не спряха. При поредната колективна грешка Андреасен прокара топката към Дидие Я Конан, който технично преодоля Трап.

Второто полувреме бе не по-малко интересно. Още в 48-ата минута Щиндл уцели гредата, а малко по-късно това направи и Шаболш Хущи. Интригата се върна в 68-ата минута, когато резервата Александър Майер засече центриране на Щефан Айгнер и намали на 2:3. До края по-добрите положения за гол отново бяха в полза на гостите, но резултатът остана непроменен, най-вече заради добрите намеси на вратаря на Айнтрахт Трап.