Литекс наниза 15 гола, а Левски се дъни при 19-годишните

Старшата възраст на Литекс постави рекорд в юношеските първенства, след като разгроми Спартак 1918 (Варна) с 15:1 в мач от 25-ия кръг на Елитната група до 19 години. Шест гола за оранжевите вкара Георги Минчев, който тренира с мъжете, а три добави Реян Даскалов.

По същото време Левски отстъпи на собствен терен на Черно море с 1:2 и сдаде 1-ото място в класирането. Сините поведоха с 1:0 през пъвото полувреме, но след почивката гостите бяха по-добри и стигнаха до успеха. Кристиян Пешков и година по-малкият Мартин Костадинов вкараха за варненци.