"Синя звездна класация", ОСК "Левски" награждава най-добрите си спортисти

Младенова измъчи световната шампионка, но загуби

Никол Младенова загуби мача си от първия кръг в категория до 60 кг от олимпийската квалификация по бокс за девойки в София. Българката падна от световната шампионка и номер 1 на АИБА в тази възраст за 2013 година Киара Гинти от Ирландия по точки - 33:37, 32:38, 33:37.

16-годишната Младенова изигра много равностоен мач и доста поизмъчи именитата си съперничка. Пред погледа на свои роднини и приятели младата софиянка започна много агресивно в първия рунд, направи две серии от сериозни удари в главата на Гинти и чу гонка след първия 2 минути като победител в него - съдиите отсъдиха единодушно 10:9 в нейна полза. През втората част резултатът беше с обратен знак и в средата на срещата двете се оттеглиха в своите ъгли при пълно равенство. В третия и четвъртия рунд Младенова се измори и не успяваше да противодейства така добре на по-високата и мощна физически ирландка. Така Никол Младенова приключи участието си на турнира, но го направи с високо вдигната глава.

След края на срещата тя избухна в сълзи и целият треньорски щаб не можеше дълго да я успокои.

След загубата и на Надежда Орлинова (51 кг), България остава само с един шанс да преследва квотите за Нанджинг в лицето на Михаела Николова, която започва утре от втория кръг участието си в кат. до 75 кг срещу Ниен-Чин Чен (Тайван).

Снимка: БФБокс