Голяма драма отдалечи Ман Сити от златото след равенство с последния

Отборите на Манчестър Сити и Съндърланд изнесоха невероятен мач на "Етихад Стейдиъм" и завършиха наравно 2:2 след множество обрати. Равенството е убийствено и за двата тима, след като отдалечава домакините на шест точки от върха в класирането на Висшата лига, а гостите - също на шест, но от спасителното 17-о място. Въпреки това и двата тима заслужават поздравления за борбеността, която демонстрираха, особено в последните минути на срещата.

Конър Уикъм осъществи пълен обрат резултата с голове в 73-ата и 83-ата минута, след като още в самото начало на двубоя Фернандиньо бе извел домакините напред. Самир Насри обаче възстанови равенството 2:2 с гол две минути преди края на редовните 90.

Възпитаниците на Мануел Пелегрини взеха много ранен аванс в мача, разписвайки се още във втората минута на двубоя. Попадението за отбора на "гражданите" бе дело на Фернандиньо, който разстреля Маноне с удар от десетина метра, след като Алваро Негредо изненада отбраната на гостите, прескачайки топката. Бразилецът наказа грешка на Лий Катърмол и откри резултата за своя тим след подаване на Серхио Агуеро.

В първите минути на двубоя и двата тима имаха по няколко възможности за гол, като освен попадението на Фернандиньо, домакините можеха да отбележат второ попадение във вратата на Вито Маноне чрез Алваро Негредо и отново Фернандиньо, чийто удар бе отразен от стража на гостите. От своя страна "черните котки" на няколко пъти застрашиха вртатата на Джо Харт чрез Джон О'Шей и Фабио Борини, но пропуснаха отличните положения, разкрили се пред тях. Като цяло след ранния гол в своята врата, гостите изравниха играта и изнесоха топката пред вратата на Джо Харт, но нямаха класата да стигнат до изравнително попадение, въпреки няколкото чисти положения, които се разкриха пред тях.

През втората част домакините някак аристократично пропуснаха няколко положения пред вратата на Вито Маноне, след като Стеван Йоветич и Самир Насри не успяха да намерят очертанията на вратата на гостите. Така се стигна до 72-ата минута, когато гостите на два пъти опасно застрашиха вратата на Джо Харт и при една от двете си възможности стигнаха до изравняване. Първо Джак Колбек се измъкна от засадата и се озова сам срещу Харт, но не успя да го преодолее, след като английският национал отрази удара му с крак. Само минута по-късно обаче Харт бе безпомощен, след като Конър Уикъм бе изпуснат само на сантиметри от голлинията след центриране на Емануеле Джакерини и на празна врата изравни.

В 83-ата минута пък се стигна до истинска сензация, след като "черните котки" осъществиха пълен обрат на "Етихад Стейдиъм". Конър Уикъм завърши по невероятен начин контраатака на своя тим и след пас отново на Джакерини разстреля Харт за 1:2. Домакините обаче не се предадоха и пет минути след шокиращото попадение на Уикъм, успяха да изравнят. Стеван Йоветич върна топката от дясното крило малко зад точката на дузпата и там Насри я засече с неособено силен удар. Вито Маноне успя да блокира шута, но изпусна топката към голлинията си и не успя да я настигне преди тя да се търколи в мрежата му за 2:2. Само секунди след гола си Насри се измъкна сам срещу Маноне на десетина метра от вратата му, но прати топката над горната греда.

По този начин двата отбора поделиха точките. Това означава, че Манчестър Сити събира 71 и е на шест от лидера Ливърпул, с мач в аванс срещу мърсисайдци и другият претендент за титлата Челси. Възпитаниците на Мануел Пелегрини обаче вече не държат съдбата на златото в собствените си ръце след две поредни грешни стъпки. Съндърланд пък остава на последното 20-о място с 26 точки, на шест зад 17-ия Норич и също мач по-малко от конкурентите си.