Левски отказа Спартак за 10 минути (галерия)

Левски сломи Спартак (Плевен) за една част, записвйки четвърта поредна и общо шестнадесета победа от началото на сезона. След 40 минути игра в столичната зала "Универсиада" на таблото светеше 98:74 (21:24, 20:23, 31:5, 26:22).

По този начин "сините" вече са с еднакъв баланс (16-6) с втория в класирането - Балкан (Ботевград), но поради по-лоши показатели в директните двубои остават на трето място във временното подреждане.
Левски отказа Спартак (Плевен) за 10 минути
Отличното представяне на плеймейкъра на гостите Цветослав Острев не бе достатъчно за победа на плевенчани и възпитаниците на Цветан Антов инкасираха своята загуба №17 през сезона и са на седма позиция с актив 5-17.

Столичани стигнаха до успеха за точно 10 минути. След колебливо представяне през първата половина на двубоя, в която натрупаха пасив от шест точки - 41:47, "сините" показаха тотално различно лице през третата четвърт.
В третата част на срещата носителите на Купата на България се развхрирха и ограничиха съперника си до едва 5 точки, а от своя страна реализираха цели 31. В един момент плевенчани имаха период от повече от 5 минути без кош, за да се стигне до 72:52 след 30 изиграни минути.

В оставащите 10 минути Левски не позволи на съперника да се върне в мача и триумфира при краен резултат 98:74.
Христо Захариев бе над всички за победителите с 18 точки, 15 борби и 4 асистенции. Джумейн Джоунс добави 16 точки, 7 борби и 6 асистенции, докато Майк Уилкинсън реализира 15 точки.

Цветослав Острев се отличи за Спартак и бе на крачка от "трипъл-дабъл" - 20 точки, 10 борби и 8 асистенции. Саша Топчов и Веселин Георгиев останаха с по 13 точки за загубилия отбор.