Локо (Пд) на полуфинал с нов бой над Добруджа, феновете с плакат "Коко, вън!"

Локомотив (Пловдив) се класира за полуфиналите на турнира за купата на България, след като постигна победа с 2:0 и в реванша срещу Добруджа и така с общ резултат 5:0 отстрани съперника. Първият мач в Добрич завърши 3:0 за пловдивчани. Преди началния съдийски сигнал запалянковците на смърфовете опънаха плакат с надпис "Коко, вън!". Попаденията за "железничарите" на "Лаута" бяха дело на Жозеф Мендес в 28-ата минута и Крис Гади в 62-ата. Гостите завършиха мача и с човек по-малко, след като Христов бе изгонен с директен червен картон заради грубо влизане в краката на съперник.

Първата опасност бе пред вратата на домакините. Още в 5-та минута централният нападател на Добруджа Василев се откъсна откъсна сам срещу стража на Локо Акалски, но стреля покрай вратата.

В 28-та минута Локомотив откри резултата. Това стори Мендес, който засече с глава центриране на Спас Делев от корнер.

След почивката домакините продължиха да доминират и в 62-ата минута Крис Гади подпечата успеха им с изключително красив удар от далечно разстояние. До края на мача Локо напълно контролираше развитието на мача и не допусна съперника да се доближи до вратата на Кирил Акалски. Това изнерви футболистите на Добруджа и така се стигна до 86-ата минута, в която Христов изпусна нервите си и влезе грубо в краката на съперник, за което бе отстранен от съдията Стефан Павлов.

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) - ДОБРУДЖА 2:0