Николай Желязков и Александър Попов застават един срещу друг преди дългоочаквания финал между Левски и ЦСКА във волейбола

Локо (Москва) превзе върха (видео)

Локомотив (Москва) победи с 2:1 гостуващия Криля Советов и оглави класирането в Премиер лигата на Русия. Отборът на Леонид Кучук се възползва от грешните стпки на Зенит и Спартак (Москва), като вече има с две точки повече от питерци. Даме Н'Дойе и Магомед Оздоев дадоха солиден аванс на "железничарите", а в края на мача Станислав Драгун отбеляза почетното попадение за гостите от Самара, които обаче стоят стабилно в средата на таблицата.

Дебют за Локо направи Александър Шешуков, който беше привлечен за заместник на контузения капитан Дмитрий Тарасов. Домакините бързо се настаниха в половината на съперника си и след малко повече от четвърт час откриха резултата. Левият бек Виталий Денисов центрира, а Даме Н'Дойе с глава разстреля Сергей Веремко - 1:0. В 33-ата минута голамйсторът на Локомотив изскочи очи в очи с вратаря на Криля Советов, но този път шутира неточно.

През второто полувреме в игра за гостите се появи водещият реализатор на тима Луис Кабайеро и атаките на самарци станаха доста по-опасни. Една грешка в центъра на терена обаче позволи на Локо да вкара втори гол. Роман Павлючеко отне топката с шпагат и подаде на спринтиращия Оздоев, който с хубав диагонален удар покачи на 2:0.

Малко преди края националът на Беларус Станислав Драгун намали с бомбен удар извън наказателното поле, но гостите нямяха време да стигнат до равенството, а и защитата на "червено-зелените" действаше стабилно.

През уикенда Локомотив ще гостува на Амкар, а Криля Советов ще е домакин на Ростов.