Джокович с победа №550

Двукратният шампион Новак Джокович (Сърбия) се класира за третия кръг на турнира по тенис от сериите "Мастърс" в Индиън Уелс с награден фонд 6,17 милиона долара. Поставеният под номер 2 Джокович надделя над румънеца Виктор Ханеску със 7:6 (1), 6:2 за 85 минути и записи 550-а победа в кариерата си. Сърбинът, който е победител в надпреварата през 2008 и 2011 година, търси първи финал през сезона след колебливото начало на годината. Джокович спаси пет възможности за пробив на съперника си в оспорвания първи сет, но в тайбрека доминираше. Във втората част той изцяло контролираше мача, за да стигне до крайния успех.

"Не успявах да вкарам ретурите си в първия сет. Във втората част също имах известни проблеми при посрещането, което е една от най-силните страни в играта ми", коментира Джокович. "Все пак това беше първи мач и се изисква малко време, за да свикнеш с настилката на централния корт", допълни той.

Сърбинът ще играе в третия кръг срещу Алехандро Гонсалес (Колумбия), който елиминира 31-ия в схемата хърватин Иван Додиг с 6:4, 2:6, 7:6 (5).

Четвъртфиналистът от миналия сезон Жо-Вилфред Цонга (Франция) отпадна. Номер 9 в схемата Цонга загуби от сънародника си Жулиен Бенето с 4:6, 4:6 за 85 минути. За място на осминафиналите Бенето ще срещне квалификанта Доминик Тийм от Австрия, който отстрани със 7:6 (5), 6:2 друг французин Жил Симон, номер 21 в схемата. 12-ият поставен Джон Иснър (САЩ) наниза 15 аса при успеха над ветерана Николай Давиденко (Русия) със 7:6 (5), 6:3.

Единственият останал представител на домакините в турнира ще играе в третия кръг срещу Йен-Хсун Лу (Тайван), който изненадващо елиминира германеца Филип Колшрайбер с 6:2, 6:2.