Валенсия с домакинско равенство преди гостуването на Лудогорец (видео)

В среща от 27-ия кръг на Примера дивисион Валенсия не успя да победи Атлетик Билбао у дома и мачът завърши 1:1. Повече за изпуснатите точки могат да съжаляват домакините, които създадоха немалко голови положения, но въпреки това трябваше да се задоволят с равенството. Точен за "прилепите" беше младата надежда Пако Алкасер в 23-ата минута, а за баските от дузпа се разписа бившият нападател на Валенсия Ариц Адурис.

Равенството остави съперника на Лудогорец в Лига Европа на 8-о място в таблицата, с равен брой точки с Еспаньол и Леванте. Атлетик пък стои стабилно на 4-ото място, даващо право на участие в квалификациите за Шампионската лига.

Адуриц можеше да открие резултата още в първите секунди, но ударът му мина покрай вратата. Това бе една от няколкото добри атаки на гостите до почивката. В 18-ата минута изстрел на Андер Ерера срещна гредата, а малко по-късно Валенсия поведе. Жоао Перейра напредна през центъра и подаде на Фегули, който обаче се намираше в засада. Алжирският национал центрира остро към Алкасер и той вкара 6-ия си гол за сезона.

В началото на второто полувреме Фегули направи нарушение в наказателното поле и Адуриц не сгреши от бялата точка. Валенсия имаше инициативата до края на двубоя, но Сейду Кейта пропусна да донесе победата на тима си, стреляйки в аут от изгодна позиция.